پیام رسان الو (Allo) گوگل رقیب جدید واتس آپ و تلگرام

پیام رسان  google allo

گوگل در کنفرانس Google I/O 2016 از آخرین اپلیکیشن‌های ارتباطی Allo و Duo – رونمایی شد . گوگل Allo که با دستیار گوگل هم هماهنگ شده در زمره یکی از ابزارهای پیام رسان نسل آینده قرار می‌گیرد. Duo هم یک اپلیکیشن چت ویدیویی است که قابلیت Knock Knock‌ را عرضه می‌کند. قابلیتی که بوسیله آن می‌توانید قبل از پاسخ به تماس، یک پیش‌نمایش  ویدیویی از طرف شخص تماس گیرنده ببینید و تصمیم بگیرید به تماس مذکور پاسخ دهید یا نه.

یک ویژگی بسیار جالب و البته بسیار خلاقانه‌ی گوگل Allo برای انتقال احساسات Whisper/Shout نام دارد. به کمک این ویژگی می‌توانیم سایز متن خود را در هنگام ارسال پیام تعیین کنیم. درگذشته این وظیفه بر دوش استیکرها و اموجی‌ها بود، اما گوگل در این پیام‌رسان پا را فراتر گذاشته و خود متن نیز می‌تواند به‌عنوان یک محرک احساساتی ظاهر شود؛ چیزی که پیش‌تر شاهد آن نبوده‌ایم. برای این کار باید دست خود را بر روی دکمه‌ی ارسال نگه‌داشته و با پایین و بالا بردن آن سایز متن را به‌دلخواه خود تنظیم کنیم.

allo

علاوه بر این، اپلیکیشن پیام‌رسان هوشمند Allo به کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین، گفتگوهای شمارا دنبال می‌کند و در آینده در شرایط مختلف این برنامه جواب‌های هوشمندانه‌ای که از ما یاد گرفته است را به ما پیشنهاد می‌دهد. برای مثال اگر شخصی برای شما تصویر یک غذا را بفرستد، اپلیکیشن پیام‌رسان هوشمند Allo به شما پاسخ خوشمزه است را پیشنهاد می‌دهد. این اپلیکیشن در تابستان و به‌صورت رایگان برای اندروید و iOS در دسترس خواهد بود.

پیام رسان Duo

گوگل اپلیکیشن چت ویدیویی Duo را معرفی کرد
شرکت گوگل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگانش ، از اپلیکیشنی جدید برای چت ویدیوی رونمایی کرد. اپلیکیشن Duo مکملی برای اپلیکیشن پیام‌رسانی Allo است. این اپ هم برای اندروید و هم iOS‌ در دسترس خواهد بود.

این اپلیکیشن می‌تواند رقیبی جدی برای اپلیکیشن‌های چت تصویری، نظیر FaceTime در iOS باشد. به‌گفته‌ی گوگل این اپلیکیشن از امن‌ترین تکنولوژی‌های موجود استفاده کرده و اطلاعات به‌صورت رمزگذاری‌شده بین دوطرف مبادله می‌شود. هر دو اپلیکیشن Allo‌ و Duo از تابستان امسال روی دو پلتفرم اندروید و iOS‌ عرضه خواهند شد.

در حالیکه الو بیشتر شبیه بقیه سرویس‌های پیام‌رسان نوشتاری است، دوئو مانند «فیس تایم» اپل عمل می‌کند: صحبت و دیدار دو نفر با هم به جای پیغام‌های گروهی در سرویس‌های پیام‌رسانی دیگر.

به نظر می‌رسد که هم دوئو و هم الو در تابستان امسال برای عرضه در بازار اپلیکیشن ها آماده شوند و فعلاً در مرحله امتحان قرار دارند.

با این ویژگی‌هایی که برای شما بیان کردیم برنامه های پیام رسان گوگل یک رقیب جدی برای مسنجر هایی مانند تلگرام و واتس‌اپ خواهد بود. نظر شما در خصوص این اپلیکیشن چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

پاسخ دهید