تفاوت گروه و کانال در تلگرام

تفاوت گروه با سوپرگروه و کانال

گروه تلگرام یا  (telegram group) ، امکانی است که می‌توانید از طریق آن، به‌راحتی یک اجتماع ۲۰۰ نفری تشکیل دهید و به تعامل با یکدیگر بپردازید. امکان ارسال فایل و پاسخ بر روی پیام‌های شخصی افراد، همچنین ارسال پیام صوتی از ویژگی‌های گروه است.

زمانی که یک گروه، به اندازه‌ی ۲۰۰ نفر برسد، شما می‌توانید با استفاده از امکانات تلگرام، گروه را به سوپرگروه (Supergroup) ارتقا دهید. زمانی که گروه تبدیل به سوپرگروه شود، می‌توان تعداد کاربران را تا ۵۰۰۰ نفر افزایش داد. اگر مدیر گروه، پیامی را در سوپرگروه پاک کند، دیگر اعضا نیز نمی‌توانند آن را مشاهده کنند. تمام کاربران امکان ارسال مطالب در سوپرگروه را خواهند داشت.

در گروه و سوپرگروه، امکان تعامل دو طرفه وجود دارد، اما وقتی بخواهید طی یک ارتباط یک طرفه، با کاربران در تماس باشید می‌توانید از امکان کانال (Channel) استفاده کنید. تعداد اعضای کانال نامحدود است و می‌توانید با لینک عضویت مستقیم، افراد را به کانال فراخوانی کنید. مدیر ارشد کانال، تنها قادر است به‌طور دستی تا ۲۰۰ کاربر را به کانال بیفزاید و بقیه‌ی اعضا باید با لینک عضویت وارد کانال شوند. ارسال هر گونه فایل در کانال توسط ادمین اصلی و مدیر‌های تراز دوم، فراهم است. هر گونه پیامی که بعد از ارسال از کانال پاک شود برای مدیر ارشد، دیگر مدیران و کاربران غیرقابل‌ نمایش خواهد بود.

‌‌‌‌ ‌‌چگونه گروه را به سوپرگروه تبدیل کنیم؟

برای این کار کافی است که به بخش اطلاعات گروهی که تعداد اعضای آن به ۲۰۰ رسیده است، بروید. در چنین شرایطی، گزینه Upgrade to Supergroup فعال است. با کلیک بر این گزینه، گروه به سوپرگروه تبدیل می‌شود.

مقایسه و مزیت های کانال های تلگرام

 

تفاوت گروه و کانال در تلگرام

     معرفی کانال های تلگرام  telegrampc.ir   
امکانات و قابلیت های برنامه تلگرام گروه ها

سوپرگروه ها

کانال
پشتیبانی در تمام برنامه های رسمی
بیشترین تعداد اعضا ۲۰۰
(۱۹۹ + مدیریت)
۱-۵۰۰۰
(۴۹۹۹ + مدیریت)
مشترکین نامحدود
کمترین تعداد اعضا حداقل ۲ نفر در زمان ایجاد گروه حداقل ۲۰۱ نفر در برای ایجاد سوپرگروه حداقل ۱ نفر- مدیریت
نسخه هایی از چت هر عضو
کپی خود را
یک نسخه یک نسخه
شمارنده آنلاین در هدر
ویرایش پیام ✔ تا دو روز پس از ارسال
تنها پیام های خود را
توابع مدیریت کانال —-  — —–
پشتیبانی از مدیریت
حداکثر. مقدار مدیران ۵۰ ۵۰ ۵۰
   آیا ادمین های کانال  می توانید

پیام های دیگران را حذف کند


همه , ولی ایجاد کننده آن
پیام  کردن پین

 

آموزش ها و ترفندهای جدید تلگرام  در کانال تلگرام پی سی دنبال کنید لینک عضویت 

در صورت داشتن مشکل در برنامه های  موبایل یا هرگونه سوالی در زمینه مشکلات تلگرام , به انجمن  رفع مشکلات تلگرام مراجعه کنید و سوال خود را مطرح کنید.

 

پاسخ دهید